Impregnace a ochrana dřeva

Ochranný nátěr na dřevo PROFI je koncentrovaný přípravek pro chemickou ochranu dřeva proti biotickým škůdcům. Je určen k povrchové impregnaci pro dlouhodobou preventivní ochranu dřeva a lignocelulozových materiálů před napadením dřevokazným hmyzem (tesařík krovový a červotoč), dřevokaznými houbami třídy Basidiomycetes (dřevomorka domácí) a dřevozbarvujícím houbám a plísním v třídách ohrožení 1 a 2. Konkrétně se nejčastěji používá pro impregnaci dřeva v interiérech (např. střešní konstrukce, podlahy) a v exteriérech bez přímého a trvalého kontaktu se zemí (např. střešní podbití, dřevěné stavby, ploty) a také k ochraně zdiva a omítek proti prorůstání dřevokaznými houbami. Přípravek je odolný proti vymývání.

Typové označení přípravku dle ČSN 490600-1 je FB, IP, B, P, 1, 2, 3, S.

Použití:

1) Ochranné nátěry dřeva a lignocelulozových mater. v třídách ohrož. 1, 2 a 3.
2) Ochrana nových nebo zabudovaných dřevěných prvků a konstrukcí v interiérech (např. trámové stropy, konstrukce krovů, podlahy) a v exteriérech bez přímého a trvalého kontaktu se zemí (např.roubené stavby a sruby,  zahradní chaty, altány, pergoly, ploty, střešní podbití).
3) Sanace dřeva a zdiva při napadení dřevokaznými houbami;

Používejte biocidní přípravky bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace o přípravku.

Charakteristika:

1) Vysoká ochrana stavebního dřeva proti biotickým škůdcům.
2) Vysoká hloubková účinnost, sanační účinky proti houbám.
3) Neomezená životnost pro aplikace v interiérech a dlouhodobá ochrana v exteriérech (min. 10let) pro třídu ohrožení 3.
4) Má fungicidní účinek proti parazitním houbám a plísni.
5) Má insekticidní účinek na parazitní hmyz.