Katepal Classic KL

Katepal Super KL je nejdecentnějším střešním šindelem v nabídce střešních krytin Katepal. Vyznačuje se jednolitým vzhledem vynikající barvou daného typu. Skvěle vyniká na menších i větších plochách a je tak univerzální střešní krytinou. Střešní asfaltový šindel Classic KL je, jako celá výrobní řada firmy Katepal, SBS modifikovaný a má celoplošné lepení. Je jeden z mála bitumenových šindelů používán i v památkových zónách.

Technické údaje střešních šindelů KATEPAL Classic KL

Jedinečný systém adhéze zaručuje střešnímu šindeli Katepal vodotěsnost a dlouhou životnost i v extrémních podmínkách. V jednom balení je 5,5 m2 plošného materiálu, ale díky překrytí se z jednoho balení asfaltového šindele vytvoří přesně 3 m2 hotové střechy (na nejvíce zatíženém místě jsou tři vrstvy). V každém balení je 22 šindelů o rozměru 1 x 0,32 m.
Nominální tloušťka šindelových pásu v místě lepení je 3 mm. Při výběru šindele není jeho tloušťka rozhodujícím parametrem, neboť jde hlavně o kvalitu asfaltové hmoty a její odolnost proti stárnutí (pro představu - oxidované šindele mají tloušťku zhruba 4 mm, ale jejich životnost je o cca polovinu nižší než u modifikovaných asfaltových šindelů, které mají tloušťky okolo 3 mm).
Šindelové pásy jsou celoplošně lepící, a proto jsou opatřeny ochrannou fólií, která se při pokládce strhává. Asfaltové střešní šindele před pokládkou nezapomeňte namíchat ze 4 až 5 náhodně vybraných balení, vzhledem k přírodnímu charakteru posypového materiálu. Se samotnou pokládkou pak s namíchanými pásy začněte od středu střechy, tak ať překryjete prořezaná místa okapového pásu a postupujte směrem k okrajům střechy, po jednotlivých řadách až k vrcholu střechy.
Každý pás šindele se přibíjí 4 ks hřebíků na důmyslných místech, tak ať se probíjí i další vrstvy pod samotným přibíjeným asfaltovým pásem.
Při výpočtu plochy střešní krytiny nezapomeňte připočítat cca 2 - 5 % na odpady.

Modifikované šindele KATEPAL s životností 50-60 let bez nutnosti údržby.
Asfaltové střešní šindele se zárukou 30 let.
Asfaltové střešní šindele s dvojnásobnou životností oxidovaných šindelů.
Kvalitní asfaltové střešní šindele za rozumnou cenu.

Barevná provedení střešních šindelů KATEPAL Classic KL

Jak může vypadat vaše střecha