Katepal Rocky je střešní krytina určená pro zastřešení domů s modernějším designem. Vyniká více u střech s většími plochami. Bitumenový šindel Katepal Rocky i přes svůj členitý vzhled má snadnou pokládku jako ostatní typy šindele Katepal. Vyznačuje se přechodem z různých barev do černé a vytváří na střeše nepravidelné obdélníkové tvary. Nepravidelné tvary minimalizují vyniknutí nerovnosti podkladu. Střešní asfaltový šindel Rocky je, jako celá výrobní řada firmy Katepal, SBS modifikovaný a má celoplošné lepení.

Technické údaje střešních šindelů KATEPAL Rocky

V jednom balení je 5,5 m² plošného materiálu, ale díky překrytí se z jednoho balení asfaltového šindele vytvoří přesně 3 m² hotové střechy (na nejvíce zatíženém místě jsou tři vrstvy). V každém balení je 22 šindelů o rozměru 1 x 0,32 m.

Nominální tloušťka šindelových pásu v místě lepení je 3 mm, dle EN 544 není výrobce asfaltových šindelů povinen tento údaj uvádět, neboť sledovaným parametrem zmíněné normy je nominální hmotnost plošného materiálu šindele. Při výběru šindele, tedy není jeho tloušťka rozhodujícím parametrem, neboť jde hlavně o kvalitu asfaltové hmoty a její odolnost proti stárnutí (pro představu - oxidované šindele mají tloušťku zhruba 4 mm, ale jejich životnost je o cca polovinu nižší než u modifikovaných asfaltových šindelů, které mají tloušťky okolo 3 mm).

Šindelové pásy jsou celoplošně lepící, a proto jsou opatřeny ochrannou fólií, která se při pokládce strhává. Asfaltové střešní šindele před pokládkou nezapomeňte namíchat ze 4 až 5 náhodně vybraných balení, vzhledem k přírodnímu charakteru posypového materiálu. Se samotnou pokládkou pak s namíchanými pásy začněte od středu střechy, tak ať překryjete prořezaná místa okapového pásu a postupujte směrem k okrajům střechy, po jednotlivých řadách až k vrcholu střechy.

Každý pás šindele se přibíjí 4 ks hřebíků na důmyslných místech, tak ať se probíjí i další vrstvy pod samotným přibíjeným asfaltovým pásem.

Při výpočtu plochy střešní krytiny nezapomeňte připočítat cca 2 - 5 % na odpady.

  • Modifikované šindele KATEPAL s životností 50-60 let bez nutnosti údržby.
  • Asfaltové střešní šindele se zárukou 30 let.
  • Asfaltové střešní šindele s dvojnásobnou životností oxidovaných šindelů.
  • Kvalitní asfaltové střešní šindele za rozumnou cenu.

Barevná provedení střešních šindelů IKO Rocky

Hnědá
Červená
Černá
Hnědá měď
Zelená
Šedá
Modrá

Nenašli jste?

Vážení zákazníci, nenašli jste hledanou informaci, pospícháte nebo si nevíte rady? Nezoufejte, jednoduše nás kontaktujte a společně Vám poradíme či pomůžeme s výběrem.

Kontaktujte nás