Pálené střešní krytiny

Pokud chcete, aby si Vaše střecha udržovala zářivou barvu po celou dobu její životnosti, sáhněte po pálených střešních krytinách. A doba životnosti pálených tašek je proklatě dlouhá.

Pálené střešní krytiny přinášejí na střechy to nejlepší, co může být. Jejich velkou výhodou je propojení každé tašky se čtyřmi sousedními taškami pomocí vodních zámků na všech jejich hranách. Tento důmyslný systém prakticky znemožňuje to, aby i při silných deštích do střechy zatékalo. 
Pálené tašky jsou vysoce odolné proti zásadám i kyselinám a nevyžadují prakticky žádnou údržbu. Tašky se vyrábějí v nejrůznějších tvarech i barvách, takže si určitě vyberete přesně ten typ, který se hodí na váš dům. 
Pálené krytiny se vyznačují velkou řadou povrchových úprav. Proti jejich zanášení nečistotami se povrchy buď glazují (před vypálením se na tašku nanese směs s příměsí sklovitých látek a taška tak získá zajímavý lesk), a nebo se jejich povrchy engobují, což spočívá  nanesení vrstvy jílů s obsahem oxidů kovů.
Pálené tašky se vyrábějí z přírodních materiálů a na střechách se používají více než 4 000 let, což svědčí o jejich užitku a spolehlivosti.
Pokud projevíte o pálené cihly zájem, rádi Vám poradíme s jejich výběrem.

bramaccreatontondach