Pojistné hydroizolace Bauder pro šikmé střechy

Podkladové pásy UDS

Pojistná hydroizolační vrstva pod střešní krytinou jako přídavná ochrana proti povětrnostním vlivům je nedílnou součástí dobře fungující střechy. Jsou to plošně vodotěsné pásy včetně oblasti spojů. Rozlišujeme mezi vodotěsným podstřeším a nepromokavým podstřeším. Pojistné hydroizolace jsou prováděny jako přídavná opatření pod střešními krytinami. Ty jsou pokládány na bednění, pod kontralatě nebo tlaku odolné vrstvy tepelné izolace. U vodotěsného podstřeší je střešní kontralať integrovaná do utěsnění (zakrývací páska přes kontralať Bauder zakrývací pás SK), u nepromokavého podstřeší je střešní kontralať podložena utěsňující páskou (Bauder těsnící páska pod kontralatě).

Pojistné hydroizolace

Pojistné hydroizolace jsou stanoveny jako přídavná opatření u střešních krytin z tašek nebo břidlice, asfaltových šindelů, cementovláknových desek a plechových krytin. Ty jsou podle svých vlastností pokládány na krokve, bednění nebo na vrstvy tepelné izolace. Rozlišujeme mezi lepenými a překrytými pojistnými hydroizolacemi. 

Podkladní pás pro falcované střechy

Řešení falcovaných střech a fasád je po technické i konstrukční stránce velice náročné. Vysoké požadavky jsou kladeny zejména na ochranu proti vlhkosti pod kovovou krytinou. Difúzně otevřený podkladní pás pro falcované krytiny BauderTOP VENT NSK se samolepícím spojem zajišťuje od samého počátku optimální bezpečnost. Jedinečnost tohoto pásu: Asi 8 mm vysoká vyrovnávací a smyčková rohož pečuje o rychlé a bezpečné odvádění vlhkosti mezi kovovou střechou a separační vrstvou. Trvalé zatížení způsobené vlhkostí spodní strany kovu je vyloučeno. To výrazně prodlužuje životnost střechy. BauderTOP_VENT_NSK je bezpečný již při pokládce. A samolepící podélné spoje se ihned po slepení těsně uzavřou. Tímto způsobem zůstává dřevěná nosná konstrukce až do zakrytí ochráněna.

Nenašli jste?

Vážení zákazníci, nenašli jste hledanou informaci, pospícháte nebo si nevíte rady? Nezoufejte, jednoduše nás kontaktujte a společně Vám poradíme či pomůžeme s výběrem.

Kontaktujte nás