Vláknocementové střešní krytiny

Vláknocementové střešní krytiny asi nejvíce známe pod jménem eternit. Pod tímto názvem si představte lehký materiál vhodný všude tam, kde by klasické tašky byly příliš těžké, nebo u střech s malým sklonem. 

Eternit se v našich zemích objevil na začátku minulého století. Práce s ním je rychlá, jednoduchá, výsledný materiál je nehořlavý. To bylo způsobeno tím, že základní materiál tvořila azbestová vlákna spojená cementem. Protože je ovšem azbest karcinogenní látka, musel být nahrazen směsí umělých vláken a buničiny. Vláknocementová krytina je rozdělena do dvou typů: Skládanou krytinu tvoří materiál nařezaný na menší kusy o nejrůznějších rozměrech. Druhým typem je takzvaná vlnitá střešní krytina, která se distribuuje v deskách větších rozměrů. Vláknocementové střešní krytiny se velice snadno dělí pomocí pákových nebo ručních nůžek. Jejich povrch je hladký, a proto se na něm neusazují mech, řasy a další nečistoty.  A samozřejmě, pro tento materiál znovu hovoří nízká hmotnost, která nezatíží krovy a konstrukci střechy.
V našem sortimentu najdete výrobky firem Cembrit a Creaton, můžete využít celou škálu barevných odstínů a použitých tvarů, A i tady Vám můžeme poradit, pokud si nebudete vědět rady.

 

cembrit