Betonové střešní krytiny

Betonové střešní krytiny se vyznačují dlouhou životností, velkou pevností a nižší cenou ve srovnání s pálenými, své výhody mají při rekonstrukcích.

Betonové střešní tašky jsou velice dobrým kompromisem, který v sobě spojují výhody pálených tašek a současně lehkých krytin. Podobně jako pálené tašky mají dlouhou životnost (kolem 80 let) a velice dobrou odolnost proti povětrnostním vlivům. Velkou výhodou je také tvarová stálost a minimální nasákavost.   V místech s vyšší nadmořskou výškou se uplatní jejich mrazuvzdornost. 
Oproti taškám páleným je betonová střešní krytina tvarována do jednoduché formy. Na rozdíl od pálené tašky není betonová taška v sobě zaklesnuta na všech čtyřech hranách, ale pouze na dvou hranách pomocí svislých vodních zámků. Pálená taška tak o něco lépe pomůže při prudkých deštích a zatékání, ale mnohem hůře se s ní manipuluje. Z toho vyplývá, že betonovou krytinu budete pokládat mnohem snadněji než pálenou. Své výhody to přináší při rekonstrukcích, kdy musíme pokládat krytinu na zvlněný krov. Betonové tašky lze také mnohem snáze vysunout a zasunout tašku při jejich výměnách.  
Dalšími kladnými body pro betonové krytiny je jejich nenáročná údržba a také dobré tepelně-izolační vlastnosti. Oproti pálené tašce je betonová vyrobena z ryze přírodních materiálů.
Výhodou betonových krytin je jejich cena, která bývá přibližně dvoutřetinová oproti taškám páleným. Doplňky betonových krytin jsou většinou z plastu, tudíž bývají levnější než doplňky u pálených krytin. 
Výrobci betonových tašek nabízejí nejrůznější tvary a barvy, takže každý zákazník může sáhnout po tom, co se mu líbí a co se k jeho stavbě hodí. Povrchová úprava tašek potom přináší další možnosti jejich využití a může výrazně prodloužit jejich životnost. 
Betonové tašky mají hmotnost srovnatelnou s pálenými taškami. Pro jejich použití je tedy důležitý důraz na konstrukci krovů, které musí zvládnout výrazně vyšší zátěž než u lehkých krytin. Jejich nevýhodou je také menší barevná stálost, která není srovnatelná s její životností. 

 

besk bramac creaton km-beta terran

KM Beta - betonová střešní krytina

Besk - betonová střešní krytina