Hliníkové střešní krytiny

Hliníkové střešní krytiny jsou svými vlastnostmi podobné plechovým střešním krytinám se všemi jejich výhodami, mezi které patří nízká hmotnost, snadná montáž a velký výběr barev a tvarů. 

Hliník se neodstěhoval do Humpolce, hliník se nám stěhuje na střechy. Lehký materiál ocení především ti, kteří se nemohou spolehnout na vysokou nosnost krovů. Rozdíl mezi hmotností hliníkových střech a střech z pálených tašek je obrovský, hliníková střecha váží zhruba dvacetinu toho, co střechy z klasických materiálů. Hliníkové střechy mají dlouhou životnost a také se velice dobře a snadno udržují po celou dobu funkčnosti střechy. Navíc můžeme využít povrchové úpravy krytiny, která ještě prodlouží její životnost, zvlášť v oblastech s velkou průmyslovou činností se vyplatí pořídit povrchovou ochranu proti kyselým dešťům. Hliníkové střechy nepotřebují žádnou údržbu, protože hliník nekoroduje. Díky dobrým fyzikálním vlastnostem hliníku jsou dobře funkční i při nejrůznějších výkyvech počasí. Samostatnou kapitolou je pak i skrytý systém kotvení a falcování ze všech stran, který zaručuje to, že střechou neproteče voda ani při sebedivočejší bouři. 
Naše firma nabízí hliníkové krytiny firmy Prefa, a to buď falcovanou tašku, nebo falcovanou šablonu. Pokud si nevíte rady, rádi Vám poradíme.